WHICH IS A BETTER BUY?????? 4 KG. POTATOES FOR RS. 46 OR 7 KG. POTATOES FOR RS. 78??????? please dont make a guess cuz this is a real maths sum!!!!!!!

Answers (1)

Most Viewed Questions

Preparation Products

Knockout CUET (Physics, Chemistry and Mathematics)

Complete Study Material based on Class 12th Syllabus, 10000+ Question Bank, Unlimited Chapter-Wise and Subject-Wise Mock Tests, Study Improvement Plan.

₹ 7999/- ₹ 4999/-
Buy Now
Knockout CUET (Physics, Chemistry and Biology)

Complete Study Material based on Class 12th Syllabus, 10000+ Question Bank, Unlimited Chapter-Wise and Subject-Wise Mock Tests, Study Improvement Plan.

₹ 7999/- ₹ 4999/-
Buy Now
Knockout JEE Main (Six Month Subscription)

- AI Coach Study Modules, - Unlimited Mock Tests, - Study Improvement Plan.

₹ 9999/- ₹ 8499/-
Buy Now
Knockout JEE Main (Nine Month Subscription)

- AI Coach Study Modules, - Unlimited Mock Tests, - Study Improvement Plan.

₹ 13999/- ₹ 12499/-
Buy Now
Knockout NEET (Six Month Subscription)

- AI Coach Study Modules, - Unlimited Mock Tests, - Study Improvement Plan.

₹ 9999/- ₹ 8499/-
Buy Now
Boost your Preparation for JEE Main with our Foundation Course
 
Exams
Articles
Questions